O Českém tanci

 

ČESKÝ TANEC je společným projektem Plzeňského lidového souboru Mladina a Českého lidového souboru Chrudim. Klade si za cíl přinášet divákům kvalitní český folklor vycházející z jeho klasických kořenů, postavený na originálních nápadech a vynikajícím tanečním a hudebním provedení. Oba soubory přitom dbají na maximální autentičnost krojů.

ČESKÝ TANEC je uváděn jako dvouhodinový pořad, ve kterém účinkuje 30 tanečníků a 20 muzikantů. Obsah pořadu se každým rokem proměňuje - reflektuje jiné téma. Vždy však vychází z folklorního materiálu západních, jižních a východních Čech.

ČESKÝ TANEC je  výsledkem dlouholeté choreografické práce Miloše Vršeckého, který práci obou souborů významně ovlivnil a z jehož taneční školy vychází i autoři dalších choreografií. Největší množství hudebních úprav vytvořil Josef Krček, s nímž muziky obou souborů úzce spolupracují.

ČESKÝ TANEC doplňuje výstava českých krojů. Na velkoformátových plátnech se diváci mohou začíst do krátkých popisů jedenácti typů krojů z východních, západních a jižních Čech, detailně si prohlédnout fotografie zrekonstruovaných krojů a přiřadit je k jednotlivým tanečním vstupům

Věříme, že při shledání s naším ČESKÝM TANCEM budete příjemně překvapeni a rozšíříte řady jeho příznivců.